Hakkımızda

·     İGS, 1960’lı yıllarda hazır giyim anlayışını Türkiye’ye getirmiştir. Kalite konusundaki hassasiyeti, kumaş seçimlerindeki özeni ve tasarımlarında yakaladığı modern çizgisi sayesinde kısa sürede Türkiye’nin en saygın erkek giyim markası haline gelmiştir.

·     1980’lerde spor ve klasik stillerde tasarlanan paltodan takım elbiseye, trikodan pantolona, gömlekten aksesuarlara kadar uzanan ürünlerle erkek giyiminde moda çizgisini belirleyen, ülkemizle birlikte aynı zamanda Avrupa’nın en büyük üretim tesisi haline gelmiştir.

·    2000’li yıllarda nisbi bir durgunluğa giren İGS, 2012 itibariyle A1 Grup’a geçmiştir. Daha çok alışveriş merkezi yatırımlarıyla tanınan A1 GRUP, inşaat projeleri geliştirme dışında aynı zamanda perakendenin farklı alanlarında faaliyet gösteren ortaklarıyla 2011 yılı itibariyle 400 milyon doları aşan bir ciro oluşturmuştur.

·     İGS 2012 Sonbahar-Kış koleksiyonu ile birlikte tasarım, üretim ve mağazacılık birimleriyle tamamen yenilenerek, kurucusu olduğu ülkemizdeki erkek giyim sektörünün tekrar lideri olma yönünde her şeyiyle yeniden bir yapılanmanın içine girdi.2012-2013 sonbahar-kış koleksiyonu ile birlikte İGS Giyim’in tasarım-ürün geliştirme, üretim ve bayilik faaliyetleri ve mağazacılık faaliyetleri İGS MAĞAZACILIK A.Ş. tarafından yürütülmektedir.

 

 
Ana Sayfa  |  «« Geri Dön

 
0