İade ve Değişim

İADE VE DEĞİŞİM

Satın aldığım ürünü nasıl iade edebilirim?

İGS Online Shop`tan verdiğiniz siparişinizi teslim aldıktan sonra ürünlerinizden kaynaklanan bir problemden (kargo hasarı, üretim hatası, cayma hakkı, vs) dolayı ürünlerinizi değişim/iade etmek istiyorsanız, ürünlerin elinize geçtiği tarihten itibaren en geç 14 gün içerisinde, e-shop üzerinden değişim yapmak isterseniz mağazalarımızdan yapabilirsiniz. Mağazalarımızdan değişim yapmak istediğinizde ürünün orijinal ambalajı ve faturası ile birlikte mağazaya gidilmesi gerekmektedir. e-shop üzerinden işlem yapmak istediğinizde fatura üzerine iade talebinizi yazarak adresimize göndermeniz gerekmektedir. Ürünleri tarafımıza gönderirken aşağıdaki "İade Koşulları" başlığı altındaki hususlara dikkat etmenizi rica ederiz. Ürününüz tarafımıza ulaştıktan sonra, ilgili birimlerce incelenecek ve iadesi için onay verilecektir. 

Bu süreç ortalama 25 iş gününü kapsamaktadır. 

-  Ürünün satış faturasını arkasında bulunan ürün iade bölümünü doldurarak göndermeniz,
-  Eğer fatura firma adına kesilmiş ise, ilgili firmanın düzenlemiş olduğu, kargo payı dahil edilmeden, ‘Ürün Birim Fiyatı + KDV’ şeklinde kesilmiş bir iade faturası ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. Faturası firmalar adına düzenlenen sipariş iadeleri, iade faturası kesilmediği takdirde kabul edilmeyecektir.
-  Ürünü, tarafınıza teslim edildiği andaki hali ile geri vermekle, kullanım söz konusu ise kullanma dolayısıyla malın ticari değerindeki kaybını ödemekle yükümlüsünüz.
- Ürününüz tarafımıza ulaştıktan sonra, ilgili birimlerce incelenecek ve iadesi için onay verilecektir. Bu süreç ortalama 2
5 iş gününü kapsamaktadır.


İade kargosu için ücret ödeyecek miyim?

Anlaşmalı olduğumuz UPS KARGO`yu tercih etmeniz durumunda kargo ücreti ödemezsiniz. İade için bunun dışında bir kargo şirketini tercih etmeniz durumunda, kargo ücreti müşteri tarafından karşılanır.

İade etme süresi kaç gündür?

İade etme süresi, Tüketici Kanunu’ndaki, “Sebep Göstermeden Cayma Hakkı” maddesine göre, ürünü teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gündür.Üründen kaynaklanan herhangi bir kusur sebebiyle yapacağınız iadelerde de, aldığınız ürünü teslim tarihinden itibaren otuz gün içerisinde iade edebilirsiniz.

İade işleminden ne kadar zaman sonra geri ödeme hesabıma yansır?

igs.com.tr , iade ettiğiniz ürünlerin iade şartlarına uygunluğunu kontrol etmektedir. İadeniz kabul edildiğinde ve tarafımızdan para iadeniz gerçekleştiğinde e-mail ile bilgilendirileceksiniz. İadenin hesabınıza yansıma süresi, banka tarafından belirlenmektedir ve tarafımızdan müdahale edilememektedir.

İade koşulları nelerdir?

-  Ürünü orijinal ambalajı hasar görmemiş, kullanılmamış, kullanım hatası sonucu zarar görmemiş haliyle tarafımıza ulaştırmanız,

- Kampanya dahilinde ürün almanız halinde aldığınız tüm ürünleri iade etmeniz

Değişim/İade edeceğim ürünü hangi adrese gönderebilirim?

İade için ürünün gönderileceği adres aşağıda belirtilmiştir. Kargonuzu gönderirken alıcı bölümünde "İNTERNET SATIŞI DEĞİŞİM VE İADE DEPARTMANI" bilgisini belirtmenizi rica ederiz. İGS MAĞAZACILIK A.Ş.


Fatura üzerine iade talebinizi yazarak UPS kargoya İGS MAĞAZACILIK e-shop 945w01 kodu ile adresimize göndermeniz gerekmektedir. 


İNTERNET SATIŞI DEĞİŞİM VE İADE DEPARTMANI  

Fatih Sultan Mehmet Bulvarı No:181

ETİMESGUT/ANKARA
Ana Sayfa  |  «« Geri Dön

 
0